Masáže PP

Havajská masáž – Lomi Lomi

„Lomi Lomi“ můžeme přeložit jako „milující ruce“

 

Tradiční havajská masáž pocházející z Havajských ostrovů založená na rytmických technikách využívajících nejen prstů a dlaní, ale i předloktí a loktů. Nechte se unést do světa naprosté relaxace a uvolnění, vůně aromatických olejů dokreslené jemnou uklidňující hudbou. Výborně si odpočinete tělesně a duševně. Havajská masáž je při správném provedení jedna z mála masáží, která je velice šetrná. Tato masáž je označována za perlu mezi ostatními terapiemi.

 

Filosofie HUNA

se dá přeložit jako „léčení používáním přírodních schopností"

Na Hawaji se zabydlela filosofie Huna, což značí očím nepoznané, viditelné jen srdci. Tato filozofie obsahuje sedm principů Huna:

Svět je to, co si myslíme, že je.

(Fakta si můžeme vyfotografovat nebo natočit na video.

Všechno ostatní je už jen naše interpretace.)

- vše je relativní, pravda je relativní, subjektivní vnímání, pocity
- každý jsme originál, každý má svou vlastní cestu, není naprosto stejná masáž provedená od dvou různých lidí.

Havajská masáž učí hlavně techniky a jejich správné provedení. Systém by si každý měl vytvořit podle sebe. Systém, který se učíme byl předáván tradičně po generace v jedné rodině a postupně upravován a vylepšován. Ani v současnosti není stálý. Snažíme se ho nadále rozvíjet a přibližovat aktuálním potřebám lidí. Není to mrtvá masáž (stále se vyvíjí). Oproti sportovní masáži, která je už roky téměř neměnná, i když se mnohonásobně rozšířily znalosti o člověku.

Není žádných omezení.

(Jen ta která si vlastním myšlením vytvoříme)

-Jen my se omezujeme příklady: Brzy umřu, to fakt nezvládnu, nemám a nebudu mít peníze, já se tu havajskou masáž nikdy nenaučím.

Energie proudí tam, na co se soustřeďujeme.

(Jestliže se soustřeďujeme na pozitivní věci, víc pozitivního vidíme a přitahujeme.
-nemyslet na nic jiného, než na to, co dělám (příklad… masíruji a přitom myslím, jak večer zajdu na pivko
-velmi důležité pro maséry (hodně masérů si po pár masážích stěžuje na nedostatek energie). Jak s energií hospodařit?

Teď je okamžik moci.

(Minulost už byla, budoucnost teprve přijde, ale tenhle okamžik je jediný, se kterým můžeme něco udělat.) -většina mužů myslí na budoucnost -většina žen myslí na minulost příklad: dlouhověký mnich … když spím, tak spím…když jím, tak jím . Je potřeba žít právě v tomto okamžiku. Co se stalo už není, co přijde, ještě nenastalo.

Milovat znamená být šťastný.

(Staří Havajci se netrápili otázkami: „Miluji ho? Miluje mě?“ Pocit štěstí jim byl v pravou chvíli tou nejlepší nápovědou.) Z bible: Miluj bližního svého jako sebe samého. Jak můžu pomáhat druhým, když neumím pomoci sám sobě?

Všechna síla pochází zevnitř.

(Uvnitř sebe máme vše, co potřebujeme. Nenecháme se zablokovat výchovou, okolnostmi ani prostředím.) Konejte podle toho, co vám říká srdíčko.

Účinnost je mírou pravdy.

(Jestliže od života nedostáváme, co bychom si přáli, změňme své myšlení.) -programování- pozitivní x negativní -mozek je jako počítač. Zvýšení užití jakéhokoliv ze 7 principů se může podstatně projevit na vztahu k blízkým osobám, místům a věcem. Energie mysli je to nejsilnější, co má vliv na průběh událostí a zdraví. Není dobrý a špatný léčitel (masér), je pouze ten, kdo je na určité úrovni.

Smysl celé filosofie spočívá v tom, že vše se snaží vrátit do harmonie a lásky.

Nestačí jen “milující ruce“ je potřeba i „milující srdce“. Každý pohyb, každý dotyk, každá myšlenka jsou naplněny láskou.