Masáže PP

fotogalerie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Masáž lávovými kameny

 

Originální havajská verze masáže lávovými kameny – Magic hot stones, která je přizpůsobena podmínkám západního typu života. Původní techniky hot stones jsou upravené a doplněné o další vlastní na základě mnohaleté praxe. Magic hot stones se dále rozvíjí.

 

Magic hot stones

by se dalo přeložit jako „magické horké kameny“, nebo také jako „kouzelné“ či „pohádkové“. Havajsky by se tato terapie dala přeložit jako

„HO´OKALAKUPUA POHAKU“.

Celý systém masáže je rozvíjený od počátku vzniku. Snaží se co nejvíce přizpůsobit současnému člověku.

 

Magic hot stones - ten podstatný a hlavní základ systému magic hot stones vznikl po návštěvě Havajských ostrovů, kde se autor masáže měl možnost blíže seznámit s pravou havajskou masáží LOMI LOMI, havajskou filozofií HUNA a havajským způsobem života. Systém Magic hot stones vytváří a upravuje dodnes.Některé masérské školy přebírají systém Magic hot stones, kdy většinou to, co tam učí nazývají jinak. Bohužel tento systém vyučují většinou lektoři bez dlouhodobější praxe, kteří se zúčastnili pouze našeho základního kurzu.

 

Lávové kameny

Nejsou lávové kameny jako lávové kameny. Kvalita složení může být naprosto diametrální. Láva vyvěrající je lehká, porézní, neschopná téměř žádné akumulace tepla. Naproti tomu lávové kameny z hlubších vrstev lávy obsahují řadu kovů, které teplo výborně akumulují i předávají.I hlubší vrstvy lávy jsou pak svojí kvalitou a složením velmi odlišné, podle toho, z jaké lokality pocházejí. Pro laika není vůbec jednoduché rozpoznat, zda se jedná o kvalitní či nekvalitní lávové kameny či zda to vůbec lávové kameny jsou. Mnohdy až po geologickém rozboru se zjistí, že to vlastně ani lávové kameny nejsou.

 

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je určitý typ masáže, kdy se používají nahřáté lávové kameny, které se pokládají na specifická místa na těle (čakry, energetické dráhy, problematická „zatuhlá“ místa), nebo se s kameny prohřívá a masíruje. Ideální je kombinace všeho za účelem maximálně pomoci. Dle typu provedení je několik druhů terapií, které využívají lávové kameny. U nás se nejčastěji objevují tyto tři následující:

Tranquility stone masáž

k nám přichází z Číny a její hlavní náplň je harmonizovat čakry (energetická centra a vyrovnávat energii). Malé lávové kameny, nižší teplota ohřevu a minimum masáže, ovšem celostní přístup, to je hlavní charakteristika této terapie.

La stone therapy

má především snahu hluboce prohřát problematické svalové partie a relaxovat tělo i mysl. Mnohem větší teploty, více masáže s kameny je to, co můžeme od této masáže lávovými kameny očekávat

Magic hot stones

Základy této terapie spočívají na použití speciálních havajských technik, které ve spojení s horkými kameny mají vysoký terapeutický a relaxační účinek. Správně zvolená exotická aromaterapie umocňuje pocit kliku a pohody. V této terapii se využívá jak znalostí čínské medicíny (čakry, energetické dráhy), tak i prvků havajské masáže. Pracuje se zde především na stresových drahách. Tuto terapii bychom mohli charakterizovat jako vysoce relaxační, antistresovou a harmonickou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


„Vhodnou základnou pro manželství je oboustranné nepochopení.“ Oscar Wilde